ЕСМ набави повеќе струја отколку што произведоа хидроцентралите и ветерниците


Во текот на вчерашниот ден ЕСМ набави повеќе струја, вкупно 3.350 МВч, додека хидроцентралите и ветерниците произведоа 3.115 МВч струја. Главното производство ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Новинар на прес-конференција во Владата му даде леб и фискална сметка на премиерот Димитар Ковачевски. Новинарот кажа дека лебот го купил 10 минути пред да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Преносот и дистрибуцијата на струја ќе поевтини од Нова година. По шестмесечните жалби на граѓаните дека овој трошок во сметките често е повисок од трошокот за ...
| | веќе видена | слични

Новинарoт од Алсат, Мефаил Исмаили од својот ранец денеска извади леб и му го покажа на премиерот Димитар Ковачевски прашувајќи го зошто лебот и основните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Димитар Ковачевски на денешната прес-конференција во Влада доби леб и фискална сметка од новинар. Ова го направи со цел да му покаже на премиерот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Твитер „гори“ откако на денешната прес-конференција на премиерот Димтар Ковачевски новинар му даде леб и фискална сметка посочувајќи дека цената на истиот леб ...
| | веќе видена | слични

Новинар од својот ранец извади леб и му го покажа на премиерот Димитар Ковачевски прашувајќи го зошто лебот и основните продукти не поевтинуваат како што тоа ...
| | веќе видена | слични

Нема ништо од поевтинувањето на основните производи кои премиерот и министерот за економија изминатите неколку недели ги најавуваа. Новинар од телевизија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Битола го чека обдукцискиот наод кој треба да покаже од што почина шестгодишната Јана Христовска во болницата во Битола. ...
сите 199 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска соопшти дека в петок или недела ќе се знае кои видови зеленчук и овошје ќе бидат со замрзнати цени. Како што ...
сите 258 | | | веќе видена

Ископаниот тунел од затворениците осудени на доживотен затвор во КПУ„Идризово“ се уште е актуелна вест во медиумите. Додека надлежните органи ги бараат ...
сите 59 | | | веќе видена

Информациите кои во последниот период доаѓаат за името на првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби, ја подигнаа ...
сите 109 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 84 | | | веќе видена

Речиси половина од Европејците стравуваат дека нема да можат да си ги платат сметките во следните шест месеци. Покривањето на трошоците како отплата на ...
сите 108 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на на својот профил на Фејсбук објави измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. ...
сите 64 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден синоќа изјави дека е загрижен поради можноста Русија да испрати тактичко нуклеарно оружје во Белорусија. -Тие сè уште не го ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕСМ набави повеќе струја отколку што произведоа хидроцентралите и ветерниците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: