Кои жени во Македонија прават најмногу пари?

2 копии

Во првите 10 фирми по добивка (со исклучок на една, за која нема податоци) што се стопроцентно управувани од жена, во 2021 година работеле 1.666 работници, што ...
| | веќе видена | слични

Во топ 10 фирми по приходи, кои се целосно управувани од жена, порталот прави анализа во врска со тоа колкави плати даваат дамите и дали се всушност ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопска Апелација делумно ја потврдила првостепената пресуда на Граѓанскиот суд во корист на нафтената компанија „Пуцко Петрол“ против државата и Општина ...
| | веќе видена | слични

„Пуцко“ ќе наплати 2 милиони евра за неизградена бензиска во Карпош! Нафтената компанија доби правосилна судска пресуда според која ќе ги добие назад парите за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во светот, за жал, женскиот труд сѐ уште се цени помалку од машкиот, а и на менаџерските позиции жени има помалку отколку мажи. Порталот Пари , со цел да го ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нема да бидат дозволени собири околу црквата „Свети Спас“ каде утре ќе се одбележува 151 година од раѓањето на Гоце Делчев, рече министерот за внатрешни работи ...
сите 475 | | | веќе видена

Учтиво, културно, достоинствено. Вака ВМРО-ДПМНЕ ќе го чествува денот на раѓањето на Гоце Делчев, рече Сашо Клековски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 401 | | | веќе видена

На 03.02.2023 во 11.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.А.(19) од село Слупчане, општина Липково. При претрес во неговиот ...
сите 441 | | | веќе видена

Во следните шест месеци ќе бидеме сведоци на голема човечка трагедија. Украинските вооружени сили ќе се соочат со тешки услови на бојното поле, пишува „Форин ...
сите 315 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кои жени во Македонија прават најмногу пари?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: