КОИ СЕ, ШТО ЌЕ ГРАДАТ И КОЛКУ ЌЕ ВЛОЖАТ НОВИТЕ ТРОЈЦА СТРАТЕШКИ ИНВЕСТИТОРИ - одлуките објавени, ќе имаат ли среќа милионските најави


Тројца нови стратешки инвеститори се прогласени деновиве во земјава од Владата, а одлуките за нив се веќе влезени во сила на крајот на минатиот месец. Станува ...
| | веќе видена | слични

Ски-центарот Копаоник мораше да престане со работа веќе во првиот викенд.Отворањето за скијање на Копаоник помина неславно – веќе првиот ден атмосферата беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Почетокот на зимската сезона значи и ставање во полн погон на членовите на МАИСС – Македонска Асоцијација за инструктори за снежни спортови. Тоа е здружение ...
| | веќе видена | слични

Попова Шапка е спремна за зимската сезона, која официјално ќе почне на 15-ти, или 20 декември. Направени се на време сите потребни инспекции, сите технички ...
| | веќе видена | слични

Подготовките за новата ски сезона веќе се завршени. Инволвираните велат дека нивната задача е завршена, сега се очекува пристигнувањето на гостите и снегот. ...
| | веќе видена | слични

Со дополнителна снежна покривка од десетина сантиметри, се очекува скијачката сезона на Попова Шапка да започне за десетина дена, вели директорот на центарот ...
| | веќе видена | слични

Многу посетители на Бад Рагаз доаѓаат на велнес во луксузното одморалиште Гранд, скијање или одмор во природа… Околу еден час од Цирих ве очекува Бад Рагаз, ...
| | веќе видена | слични

Останато

 Тие според информациите кај нашиот источен сосед се веќе пуштени од притвор откако ја признале вината за делото. Градоначалникот на Благоевград Илко Стојанов ...
сите 109 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека денеска (08.02.2023) во 19.10 часот завршија сите потребни проверки во врска со денешните пријави ...
сите 142 | | | веќе видена

Малолетно девојче било нападнато во автобус со бројот 57 вчера во Скопје. Според информациите од полицијата, нападнат бил и 32-годишен скопјанец кој се обидел ...
сите 167 | | | веќе видена

Големиот пријател на Македонија и хрватски македонист, универзитетскиот професор Горан Калоѓера од Хрватска со фејсбук -порака до Ковачевски, Ахмети и сите ...
сите 100 | | | веќе видена

Македонскиот клуб во Благоевград го каменувале два брачни пара. Двајцата мажи кои полицијата ги приведе поради каменувањето на Македонскиот културен клуб ...
сите 172 | | | веќе видена

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 283 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОИ СЕ, ШТО ЌЕ ГРАДАТ И КОЛКУ ЌЕ ВЛОЖАТ НОВИТЕ ТРОЈЦА СТРАТЕШКИ ИНВЕСТИТОРИ - одлуките објавени, ќе имаат ли среќа милионските најави

Од:
До кого (е-маил):
Порака: