ШЕМАЏИИТЕ КАКО ДА СЕ МАЛОЛЕТНИЦИ: Ни Лукаревска не ги открива фирмите кои трошеле струја и ја плаќале како домаќинства

Имињата на фирмите, кои со месеци користеле електрична енергија која ја плаќале по цена како домаќинства, не ги открива и директорката на УЈП, Сања Лукаревска. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Македонија со највисока инфлација во регионот, тоа значи дека граѓаните кај нас најмногу осиромашуваат, велат од најголемата опозициска партија ВМРО ДПМНЕ. Во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Потпретседателката на СДС, Сања Лукаревска си ја отвори душата и во интервју призна дека неспособни и неодговорни кадри на СДС и ДУИ ја водат власта, се вели ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во гостувањето на Топ тема, Сања Лукаревска изнесе нов поразителен податок – Македонија има повисока стапка на сива економија од Косово и Албанија.
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на СДСМ и директор на УЈП, Сања Лукаревска на вчерашното интервју на Топ Тема направи споредба со стапката на сива економија во Македонија со ...
| | веќе видена | слични

Даночната реформа е за намалување на сивата економија, вели директорката на УЈП, Сања Лукаревска во гостувањето во „Топ тема“. На прашањето како даночната ...
| | веќе видена | слични

Останато

На новинарите не им е дозволен влез во црквата, а од друга страна, снимателите и фоторепортерите не смеат да излезат надвор од црквата во обезбедената зона. ...
сите 604 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 66 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ШЕМАЏИИТЕ КАКО ДА СЕ МАЛОЛЕТНИЦИ: Ни Лукаревска не ги открива фирмите кои трошеле струја и ја плаќале како домаќинства

Од:
До кого (е-маил):
Порака: