КОВАЧЕВСКИ: Не трпам директори кои со години не плаќале струја, недомаќински и раскалашено се однесувале дел од нив


Не трпам директори кои не плаќале струја, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски. Тој додаде дека државата ќе мора да им ги покрие долговите за струја на ...
| | веќе видена | слични

Елена Ковачевска се појавува како ко-сопственик во компанијата „Сол груп 5 ДОО Скопје“, заедно со синот на нивниот кум, Кирил Паунов, сопругата на директорот ...
| | веќе видена | слични

Во ек на најголемата економска и енергетска криза, сопругата на премиерот Димитар Ковачевски влегува во бизнисот со струја и сака да гради соларна централа. ...
| | веќе видена | слични
12 копии
2 копии

Премиерот Димитар Ковачевски информираше дека ќе се плати долгот за електрична енергија кон ЕВН на одредени државни и јавни институции како Клиничкиот центар, ...
| | веќе видена | слични

– Тоа се буџетски организации и заради зголемената цена на електрична енергија, Владата направи прераспределба на финансиски средства кои се одобрени и ќе ги ...
| | веќе видена | слични

Нашата држава одамна е водечка во процесот на децентрализацијата наспроти децентрализирањето на надлежностите. Веќе оваа година се направи исчекор кон ...
| | веќе видена | слични

Предизвиците и можностите во време на криза, фискалната децентрализација, врските помеѓу бизнисите и локалниот економски развој, иднината на локалната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на НСДП Горан Мисовски, чија партија е дел од владината коалиција, смета дека евентуалниот влез на Алијанса за Албанците во Владата ќе донесе нов ...
сите 479 | | | веќе видена

Господине Османи, која е позадината на повлекувањето на бугарскиот амбасадор во Софија и заострувањето на односите на државно ниво од страна на Бугарија? Не би ...
сите 606 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 188 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 107 | | | веќе видена

Санкционирани се 69 возачи за брзо возење на територијата на СВР Битола. Меѓу нив е и возач со измерени 2,61 промили алкохол, информираат попладнево од ...
сите 204 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети за време на вчерашниот собир во Тетово рече дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја видел војната само на ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОВАЧЕВСКИ: Не трпам директори кои со години не плаќале струја, недомаќински и раскалашено се однесувале дел од нив

Од:
До кого (е-маил):
Порака: