ФАКТОР НА ДЕНОТ: Дојави за бомби имаше во Кавадарци, откриен е и малолетник кој испраќал заканувачки пораки


ДОЈАВИ ЗА БОМБИ ИМАШЕ И ВО КАВАДАРЦИ Денес по пријава за поставена бомба во неколку основни и средни училишта во Кавадарци, евакуирани се учениците и тоа од: ...
| | веќе видена | слични

Одлуката доаѓа откако два дена по ред беа евакуирани сите образовни институции поради лажни дојави за поставени бомби.Како што е соопштено, ваквата одлука е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата утре на седница ќе разговара дали ќе му препорача на Националниот Комитет за спречување тероризам и насилен екстремизам да ги промени протоколоите за ...
| | веќе видена | слични

Скоро апсолутно е невозможно да се детектира од каде доаѓа дојавата за бомби, вели премиерот Димитар Ковачевски. Но, уверува дека безбедносната состојба е ...
| | веќе видена | слични

Премиерот призна дека не можат да го решат проблемот со лажните дојави за бомби. Вели дека станувало збор за хибридна војна и оти решение ќе барале од странски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Безбедносната состојба во државата е стабилна, а МВР целосно и успешно ја врши својата работа за да ја гарантира безбедноста на секој граѓанин. Што се однесува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Скоро апсолутно е невозможно да се детектира од каде доаѓа дојавата“. Ова е ставот на премиерот Димитар Ковачевски прашан што се презема за да се најдат ...
| | веќе видена | слични

Наставата во сите основни и средни училишта во Црна Гора ќе биде онлајн до крајот на неделата, откако Министерството за образование ја прифати препораката на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

САД ги повикуваат Бугарија и Македонија да ја деескалираат својата реторика и брзо да ги решат билатералните спорови. Ова за Гласот на Америка го соопштиле од ...
сите 724 | | | веќе видена

СДС излезе со цврст став во врска со изјавата на Даниел Лорер од партијата „Продолжуваме со промените“ (ПП) дека Христијан Пендиков, кој беше претепан во ...
сите 502 | | | веќе видена

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада ...
сите 289 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно, локално ќе има слаби врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно, ...
сите 245 | | | веќе видена

Опожарено е возило БМВ во липковското село Никуштак, соопшти денеска кумановската полиција. Вчера во 11:55 часот во полициско одделение Матејче било пријавено ...
сите 182 | | | веќе видена

Поднесена е кривична пријава против лице од тетовско Стримница за вршење јавен превоз без лиценца, соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи. – СВР ...
сите 186 | | | веќе видена

Вечерва во посета на Виниче, во пресрет на празникот Св. Атанасиј. Нека е за многу години, и ова да биде година на промени и почеток на заедничка иднина за ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Дојави за бомби имаше во Кавадарци, откриен е и малолетник кој испраќал заканувачки пораки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: