Данела Аровска и денеска се сокри од медиумите, до кога ќе скопјани ќе бидат жртва на нејзината пасивност?


Приватните превозници остануваат на блокадите и ноќеска. Автобуси се паркирани на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“, на крстосницата кај Црвен крст и на ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните излегоа како победници од кавгата на релација Данела Арсовска – Ленин Јовановски, кои започнаа откако градоначалничката и ВМРО-ДПМНЕ се впуштија во ...
| | веќе видена | слични

Приватните превозници попладнево ги тргнаа автобусите од булеварот Илинден и велат дека прифаќаат да се почне процес на помирување со градоначалничката Данела ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Приватните превозници ги отстранија барикадите од автобуси од булеварот Илинденска и велат дека ќе чекаат премиерот Димитар Ковачевски да ги повика на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Жителите на Скопје победија и по подолг период сега веќе блокади на приватните превозници по градските булевари нема да има. По притисокот на граѓаните, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на „Слобода превоз“, Ленин Јовановски на денешната прес-конференција рече дека автобусите после прес-конференцијата ќе бидат остранети од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Протестите прекинуваат и после оваа прес-конференција автобусите се повлекуваат од блокадите. Ќе му се даде простор на дијалогот што го предложи премиерот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

САД ги повикуваат Бугарија и Македонија да ја деескалираат својата реторика и брзо да ги решат билатералните спорови. Ова за Гласот на Америка го соопштиле од ...
сите 724 | | | веќе видена

СДС излезе со цврст став во врска со изјавата на Даниел Лорер од партијата „Продолжуваме со промените“ (ПП) дека Христијан Пендиков, кој беше претепан во ...
сите 502 | | | веќе видена

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада ...
сите 289 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно, локално ќе има слаби врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно, ...
сите 245 | | | веќе видена

Опожарено е возило БМВ во липковското село Никуштак, соопшти денеска кумановската полиција. Вчера во 11:55 часот во полициско одделение Матејче било пријавено ...
сите 182 | | | веќе видена

Поднесена е кривична пријава против лице од тетовско Стримница за вршење јавен превоз без лиценца, соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи. – СВР ...
сите 186 | | | веќе видена

Вечерва во посета на Виниче, во пресрет на празникот Св. Атанасиј. Нека е за многу години, и ова да биде година на промени и почеток на заедничка иднина за ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Данела Аровска и денеска се сокри од медиумите, до кога ќе скопјани ќе бидат жртва на нејзината пасивност?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: