Пенов се заканува: Автобусите ќе бидат насилно тргнати


Граѓаните излегоа како победници од кавгата на релација Данела Арсовска – Ленин Јовановски, кои започнаа откако градоначалничката и ВМРО-ДПМНЕ се впуштија во ...
| | веќе видена | слични

Приватните превозници попладнево ги тргнаа автобусите од булеварот Илинден и велат дека прифаќаат да се почне процес на помирување со градоначалничката Данела ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Приватните превозници ги отстранија барикадите од автобуси од булеварот Илинденска и велат дека ќе чекаат премиерот Димитар Ковачевски да ги повика на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Жителите на Скопје победија и по подолг период сега веќе блокади на приватните превозници по градските булевари нема да има. По притисокот на граѓаните, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на „Слобода превоз“, Ленин Јовановски на денешната прес-конференција рече дека автобусите после прес-конференцијата ќе бидат остранети од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Протестите прекинуваат и после оваа прес-конференција автобусите се повлекуваат од блокадите. Ќе му се даде простор на дијалогот што го предложи премиерот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 531 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 187 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 104 | | | веќе видена

Девојка од Кичево во полициската станица Аеродром пријавила таксист за недолично однесување, соопштија попладнево од Министерството за внатрешни работи. – Во ...
сите 205 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски воведе санкции за 185 компании и поединци кои ја поддржуваат руската војна, која трае веќе 12 месеци. „Фирмите и ...
сите 116 | | | веќе видена

Али Ахмети го повтори повикот на неговиот поранешен владин партнер, експремиерот Зоран Заев, за „камшикари“ од странство, со тоа што би правеле ветинг врз ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пенов се заканува: Автобусите ќе бидат насилно тргнати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: