Владата разочарана што директорите натрупале долг од 40 милини евра кон ЕВН, најавува одговорност и јавен список на должниците


Во Владата не можат да разберат како директори на јавни институции натрупале долг од 40 милиони евра кон ЕВН. Списокот на должници, според министерот Бектеши, ...
| | веќе видена | слични

Елена Ковачевска се појавува како ко-сопственик во компанијата „Сол груп 5 ДОО Скопје“, заедно со синот на нивниот кум, Кирил Паунов, сопругата на директорот ...
| | веќе видена | слични

Во ек на најголемата економска и енергетска криза, сопругата на премиерот Димитар Ковачевски влегува во бизнисот со струја и сака да гради соларна централа. ...
| | веќе видена | слични
12 копии
2 копии

Премиерот Димитар Ковачевски информираше дека ќе се плати долгот за електрична енергија кон ЕВН на одредени државни и јавни институции како Клиничкиот центар, ...
| | веќе видена | слични

– Тоа се буџетски организации и заради зголемената цена на електрична енергија, Владата направи прераспределба на финансиски средства кои се одобрени и ќе ги ...
| | веќе видена | слични

Нашата држава одамна е водечка во процесот на децентрализацијата наспроти децентрализирањето на надлежностите. Веќе оваа година се направи исчекор кон ...
| | веќе видена | слични

Предизвиците и можностите во време на криза, фискалната децентрализација, врските помеѓу бизнисите и локалниот економски развој, иднината на локалната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Беким Сали, министерот за здравство, доцна попладнево на социјалните мрежи изнесе информација дека вкупно 320 здравствени работници се пријавиле доброволно за ...
сите 498 | | | веќе видена

 Тие според информациите кај нашиот источен сосед се веќе пуштени од притвор откако ја признале вината за делото. Градоначалникот на Благоевград Илко Стојанов ...
сите 432 | | | веќе видена

„Астросеизмологот“ Френк Хугербитс e Холанѓанецот кој го предвиде силниот земјотрес во Турција и Сирија. Тој се занимава со предвидување на земјотреси врз ...
сите 312 | | | веќе видена

Македонскиот клуб во Благоевград го каменувале два брачни пара. Двајцата мажи кои полицијата ги приведе поради каменувањето на Македонскиот културен клуб ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата разочарана што директорите натрупале долг од 40 милини евра кон ЕВН, најавува одговорност и јавен список на должниците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: