Меси откри кои се негови фаворити за освојување на титулата во Катар


Откако Аргентина се пласираше во четвртфиналето на Светското првенство, Лионел Меси отворено проговори за своите фаворити на Светското првенство во Катар… За ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Селекторите на Аргентина и Хрватска, Лионел Скалони, односно Златко Далиќ, ги отворија картите пред вечерашното полуфинале на Светското првенство во Катар. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Златко Далиќ, селекторот на хрватската фудбалска репрезентација, дуелот со Аргентина во полуфиналето на Мундијалот ќе го започне со истиот тим кој го ...
| | веќе видена | слични

Хрватска може да се пофали со едно финале и едно полуфинале во низа на Светските првенства, достигнување вредно за почит за нација од 4 милиони луѓе, но во ...
| | веќе видена | слични

Светскиот вицепрвак Хрватска ќе се судри со Аргентина вечерва од 20 часот во првото полуфинале на 22-то Светско првенство во Катар, а верувале или не, за ...
| | веќе видена | слични

После елиминацијата на Бразил, уште еден поранешен светски првак стои на патот на Хрватска кон ново финале на Мундијалите. Пред четири години „коцкастите“ се ...
| | веќе видена | слични

Хрватските играчи се многу ценети, сега уште повеќе по константите успеси на големите натпреварувања и новото полуфинале на Светско првенства, а заинтерсирани ...
| | веќе видена | слични

Манчестер сити е заинтересиран за потписот на дефанзивецот на Лајпциг, Јошко Гвардиол. Според „Foot Mercato“ премиерлигашот дал понуда за трансфер од 110 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не знам кој ќе биде мојот наследник и дали има нешто дефинитивно. Дневната политика никогаш не сум ја следел, затоа што имаме многу ангажмани во Министерството ...
сите 308 | | | веќе видена

Најмалку 670 лица загинаа во Турција и Сирија по силниот земјотрес со јачина од 7,4 степени по Рихтер пред зори ја погоди областа северно од турскиот град ...
сите 313 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Ангел Георгиев од партијата Преродба, кој е меѓу тројцата осудени бугарски државјани по вчерашните тензии на граничниот премин Деве Баир, ...
сите 200 | | | веќе видена

Антонијо Милошоски, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во радио Лидер зборуваше за чествувањето на Гоце Делчев каде потенцираше дека ...
сите 307 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меси откри кои се негови фаворити за освојување на титулата во Катар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: