„Инфлацискиот врв сè уште не е поминат“, оценува Бруно Ле Мер, но „почнува пад за одредени суровини“

Според прогнозите, инфлацијата „ќе почне да опаѓа“ во средината на 2023 година, посочува Бруно Ле Мер, министерот за економија на Франција. Во меѓувреме, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Францускиот министер за економија Бруно Ле Мер предвиде враќање на нуклеарната енергија за сите големи индустриски земји, вклучително и Германија, објави ...
| | веќе видена | слични

Српскиот министер за одбрана, Милош Вучевиќ, ги повика младите во земјата да ја искористат можноста и да одговорат на доброволното служење на воениот рок и ...
| | веќе видена | слични

Останато

На новинарите не им е дозволен влез во црквата, а од друга страна, снимателите и фоторепортерите не смеат да излезат надвор од црквата во обезбедената зона. ...
сите 580 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 66 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Инфлацискиот врв сè уште не е поминат“, оценува Бруно Ле Мер, но „почнува пад за одредени суровини“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: