Малолетник доби кривична пријава за „тероризам“ за лажни дојави за бомби во 4 средни училишта


Малолетник од Скопје заработи кривична за тероризам поради лажни дојави за бомби. На 4 ноември испратил маил до четири средни училишта со заканувачка порака. ...
| | веќе видена | слични

Премиерот призна дека не можат да го решат проблемот со лажните дојави за бомби. Вели дека станувало збор за хибридна војна и оти решение ќе барале од странски ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Безбедносната состојба во државата е стабилна, а МВР целосно и успешно ја врши својата работа за да ја гарантира безбедноста на секој граѓанин. Што се однесува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Скоро апсолутно е невозможно да се детектира од каде доаѓа дојавата“. Ова е ставот на премиерот Димитар Ковачевски прашан што се презема за да се најдат ...
| | веќе видена | слични

Наставата во сите основни и средни училишта во Црна Гора ќе биде онлајн до крајот на неделата, откако Министерството за образование ја прифати препораката на ...
| | веќе видена | слични

Ковачевски: Безбедносната состојба е стабилна, голем дел од дојавите за бомби се од странство Билјана Богоеска 13.12.2022 / 13:06 Македонија „Безбедносната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не стивнуваат реакциите после чествувањето на годишнината од роденденот на најголемиот македонски револуционер Гоце Делчев. Министерството за надворешни ...
сите 243 | | | веќе видена

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
сите 252 | | | веќе видена

Според Сеизмолошката агенција на САД, земјотрес со јачина од 3,8 степени според Рихтеровата скала ја погодил областа Бафало.Земјотресот бил почувствуван во ...
сите 289 | | | веќе видена

Возачот на автомибилот марка „голф“ со гевгелиски регистерски таблички загинал на местото при судир со тешко товарно возило на клучката кај Три Чешми, каде се ...
сите 156 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена

Синоќа на Извршниот одбор на СДСМ меѓу сопартијците и премиерот Димитар Ковачевски биле изнесени стравувања од „албанизација“ на Владата, според информациите ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Малолетник доби кривична пријава за „тероризам“ за лажни дојави за бомби во 4 средни училишта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: