Што се случува со инфлацијата во Турција?

Поевтинување на основните прехрамбени производи има, ама само во розовите очила на власта. На терен – се е по старо. Граѓаните велат дека ниту лебот, ниту ...
| | веќе видена | слични

Минималната потрошувачка кошница во Македонија што ја пресметува секој месец Сојузот на синдикатите на Македонија, според статистичките податоци, за ноември ...
| | веќе видена | слични

Цената на дизелот и другите горива на бензинските пумпи е намалена за речиси 30 отсто од нивото од пред шест месеци, но тоа не се одрази на цените на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Според Сојузот на синдикатите на Македонија во ноември минималната потрошувачка кошничка изнесуваше 51.714 денари, што е за 200 денари повеќе од октомври и за ...
| | веќе видена | слични

Ако ја погледнеме структурата на минималната потрошувачка кошничка, граѓаните најголем дел од парите ги трошат за храна и плаќање сметки. Граѓаните најмалку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата регистрирала одредено намалување на цените на лебот и млекото кај дел од млекарниците но нема информација за колку се намалени цените. Согласно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не знам кој ќе биде мојот наследник и дали има нешто дефинитивно. Дневната политика никогаш не сум ја следел, затоа што имаме многу ангажмани во Министерството ...
сите 216 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите после чествувањето на годишнината од роденденот на најголемиот македонски револуционер Гоце Делчев. Министерството за надворешни ...
сите 29 | | | веќе видена

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
сите 195 | | | веќе видена

Граѓаните на Турција, кои останаа заробени под урнатините во текот на ноќта по разорниот земјотрес, преку статуси и фотографии на социјалните мрежи бараат ...
сите 297 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што се случува со инфлацијата во Турција?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: