Јовановски: БЛОКАДИ ЌЕ ИМА ДОДЕКА НЕ СЕ НАЈДЕ РЕШЕНИЕ, градоначалничката е извор на проблемот


Блокадите ќе останат постојани додека не се најде решение, поставени се 200 автобуси за да го свртат вниманието на вистинската состојба, изјави Ленин ...
| | веќе видена | слични

Приватните превозници остануваат на булеварот „Илинденска“. Не губат надеж дека ќе се сретнат со премиерот Ковачевски. Не веруваат дека со градоначалничката на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Премиерот Димитар Ковачевски денеска изјави дека ќе го прифати барањето на приватните автобуски превозници од Скопје за средба, но откако ќе се создадат услови ...
| | веќе видена | слични

Ако премиерот ни даде гаранции дека ќе се реши проблемот, веднаш ќе ги тргнеме возилата. Не гледам причина зошто прво да не не прими. Гаранциите е да се ...
| | веќе видена | слични

Сѐ додека приватните превозници блокираат улици не може да дојде до средба во Владата, рече премиерот Димитар Ковачевски на денешната прес-конференција ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски на денешната прес-конференција зборуваше за актуелните теми, меѓу кои и можната средба со приватните превозници кои некое време се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
сите 189 | | | веќе видена

Антонијо Милошоски, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во радио Лидер зборуваше за чествувањето на Гоце Делчев каде потенцираше дека ...
сите 297 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена

Синоќа на Извршниот одбор на СДСМ меѓу сопартијците и премиерот Димитар Ковачевски биле изнесени стравувања од „албанизација“ на Владата, според информациите ...
сите 45 | | | веќе видена

Неколку дена по последниот испад кон новинар од страна на државен функционер, повторно се соочуваме со случај каде на прашање од новинарот Сенат Зулбеари ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јовановски: БЛОКАДИ ЌЕ ИМА ДОДЕКА НЕ СЕ НАЈДЕ РЕШЕНИЕ, градоначалничката е извор на проблемот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: