Според обложувалниците, Хрватска „благ“ фаворит на дуелот со Јапонија


Комплетниот фокус на целата фудбалска јавност е насочен кон Катар каде денеска започнуваа полуфиналните битки, а првата е онаа меѓу Аргентина и Хрватска, две ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вечерва се игра првото полуфинале во Катар во кое силите ќе ги одмерат Хрватска и Аргентина. Аргентинците се предводени од Меси, додека Хрватите на другата ...
| | веќе видена | слични

Најголемиот спортски настан годинава Светското фудбалско првенство во Катар, стигна во фаза на кулминација. Четирите најдобри селекции ја започнуваат битката ...
| | веќе видена | слични

Лука Модриќ и Лионел Меси десетките на Хрватска и Аргентина, вечерва ќе ги предводат своите селекции во полуфиналето на Светското првенство во Катар. Пред ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На утрешното чевствување на 151-вата година од раѓањето на македонскиот револуционер Гоце Делчев, официјално ќе присуствува делегација од бугарскаа влада, ...
сите 494 | | | веќе видена

За ваков настан како чествувањето на Гоце Делчев и со големото полициско присуство се покажува едно нешто дека македонско-бугарските односи се на најниското ...
сите 512 | | | веќе видена

На 03.02.2023 во 11.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.А.(19) од село Слупчане, општина Липково. При претрес во неговиот ...
сите 432 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 589 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ Али Ахмети вечерва ги продолжи средбите со граѓаните, овој пат со жителите на општина Јегуновце. Покрај претседателот Ахмети, говор пред ...
сите 138 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Според обложувалниците, Хрватска „благ“ фаворит на дуелот со Јапонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: