Се оствари црното правосудно сценарио кое го најави expres.mk пред десетина дена


Ќе направам и по две години, кога истекува претседателскиот мандат, колегите да бидат горди со денешното гласање и ќе докажам дека сум успеала во мојата визија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Административците нема да добијат повисоки плати, синдикатите се излажани и покрај тоа што имаме буџет од 5,3 милијарди евра кој власта ќе си го подели меѓу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Минале дури осум години минале од 1993 кога претседателката на Судскиот совет Весна Дамева завршила средно образование се до 2002 година кога дипломирала, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Доаѓањето на американски тим за да се вклучи во борбата против корупција значи катастрофа за една земја. Ние сме можеби единствена земја каде треба асистенција ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вадејќи се за катастрофата во судскиот совет Пендаровски призна дека СДСМ му ги бира предлозите за членови на државни институции како уставен суд или Судски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дали покрај Весна Дамева која минатата недела беше избрана за претседател на Судскиот совет и нејзиниот сопруг Младен има тесни врски со СДСМ? На социјалните ...
| | веќе видена | слични

Изборот на новата претседателка на Судскиот совет, Весна Дамева, по оставката на нејзината претходничка Павлина Црвенковска, како и изборот на Јавниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дали Дамева е поставена од бизнис елитите за кои говори Црвенковска, прашува Панова Дали Весна Дамева е назначена за претседател на Судскиот совет токму од ...
| | веќе видена | слични

СДСМ се во паника и затоа партизацијата на судството зема се поголем замав. Во трас-трас судството владее корупција, непотизам и криминал, изјави пратеничката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 03.02.2023 во 11.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.А.(19) од село Слупчане, општина Липково. При претрес во неговиот ...
сите 433 | | | веќе видена

Не сакам екстремни мерки, но можеби треба да одиме до таму, да наметнеме вето за да се отрезнат овие политичари и не го исклучувам тоа, истакна за бугарска ...
сите 295 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 297 | | | веќе видена

Меџити: За уставни измени потребни се уште 6 пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, но и тоа не е сигурно Изет Меџити и други приврзаници на т.н. „огнена група“ од ДУИ ...
сите 144 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 86 | | | веќе видена

Поданичкиот однос на владата допринесе Македонија да биде понижувана од Бугарија. Веднењето на кичма е причина на барањата на Бугарија кои секој ден се се ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се оствари црното правосудно сценарио кое го најави expres.mk пред десетина дена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: