„Никогаш не се обидов да извршам измама“: Прво огласување на Фрид по падот на крипто берзата FTX

Поранешниот извршен директор негираше дека преселил какви било лични пари од FTX, велејќи дека сега останал без „речиси ништо“. Сем Бенкмен-Фрид, поранешен шеф ...
| | веќе видена | слични

Милијардерот Сем Банкмен-Фрид, основачот на криптоберзата ФТХ, кој за само еден ден изгуби 94 отсто од своето богатство, вчера бил уапсен на Бахамите. Ова го ...
| | веќе видена | слични

Јужнокорејските власти посочија дека До Квон, претприемачот кој е одговорен за пропаѓањето на богатството од 40 милијарди долари поврзани со криптовалутите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Време зa читање: 4 минути Посрамениот крипто-шеф Сем Банкмен-Фрид вели дека се надева дека ќе започне нов бизнис за да заработи доволно пари за да им врати на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Беким Сали, министерот за здравство, доцна попладнево на социјалните мрежи изнесе информација дека вкупно 320 здравствени работници се пријавиле доброволно за ...
сите 497 | | | веќе видена

„Астросеизмологот“ Френк Хугербитс e Холанѓанецот кој го предвиде силниот земјотрес во Турција и Сирија. Тој се занимава со предвидување на земјотреси врз ...
сите 249 | | | веќе видена

Скандалозната организација за одбележувањето на раѓањето на Гоце Делчев е најсилен доказ дека власта е одлепена од реалноста и дека се плаши од народот. Ова ли ...
сите 228 | | | веќе видена

Македонскиот клуб во Благоевград го каменувале два брачни пара. Двајцата мажи кои полицијата ги приведе поради каменувањето на Македонскиот културен клуб ...
сите 255 | | | веќе видена

 Тие според информациите кај нашиот источен сосед се веќе пуштени од притвор откако ја признале вината за делото. Градоначалникот на Благоевград Илко Стојанов ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Никогаш не се обидов да извршам измама“: Прво огласување на Фрид по падот на крипто берзата FTX

Од:
До кого (е-маил):
Порака: