Бугарски писател: Направивме многу гревови кон Македонија (ВИДЕО)

Бугарскиот бизнисмен и финансиер, Милен Врабевски во гостувањето на Бугарската национална телевизија БНТ најави отворање на 20 бугарски клубови во Македонија. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За бугарските клубови во Северна Македонија, ме прашувате која е опцијата за решавање на проблемот со насилството. Многу е едноставно, уште 20 клуба и ...
| | веќе видена | слични

Финансиерот на бугарските клубови во Битола и Охрид, бугарскиот бизнисмен Милен Врабевски, гостуваше во емисија на Бугарската национална телевизија БНТ пренесе ...
| | веќе видена | слични

Цветан Цветанов, лидер на вонпарламентарната партија Републиканци за Бугарија и бивш вицепремиер и министер за внатрешни работи, меѓу причините за непримањето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарскиот писател Стефан Цанев минатата недела говорејќи за односите на неговата земја со Македонија, пеизна дека тие имаат големи гревови кон соседната земја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, за изјавата на бугарскиот министер Даниел Лорер во која тој вели дека охриѓанецот Христијан Пендиков не е бугарски ...
сите 303 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 297 | | | веќе видена

За ваков настан како чествувањето на Гоце Делчев и со големото полициско присуство се покажува едно нешто дека македонско-бугарските односи се на најниското ...
сите 183 | | | веќе видена

Меџити: За уставни измени потребни се уште 6 пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, но и тоа не е сигурно Изет Меџити и други приврзаници на т.н. „огнена група“ од ДУИ ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарски писател: Направивме многу гревови кон Македонија (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: