Ковачевски ќе бара поништување на државјанството на Онишченко


Дали руските агенти во АНБ и владата дале зелено светло за давање македонски пасош на рускиот шпион Онишченко? Дали министерот за правда Тупанчевски е ставен ...
| | веќе видена | слични

Хаосот во Агенцијата за национална безбедност во случајот Онишченко и во други случаи неминовно не потсетува на јавното предупредувањето што во 2018 година го ...
| | веќе видена | слични

Видео со комбинација од изјави на шефовите на Агенцијата за национална безбедност, Агенцијата за разузнавање и претседателот Пендаровски покажува дека или ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за емисијата ,,Патот кон” на Алсат М претседателот Пендаровски јавно признава дека Агенцијата за разузнавање која е под негова контрола а ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Доколку имате време, погледнете го интервјуто на Претседателот Пендаровски за АЛСАТ и уверете се во тезата дека Македонија ја води несериозен и недораснат ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии

– Се спроведува истрага за да се констатираат пропустите при носењето на одлуката за давање државјанство на Олесандр Онишченко, изјави денеска портпаролот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На утрешното чевствување на 151-вата година од раѓањето на македонскиот револуционер Гоце Делчев, официјално ќе присуствува делегација од бугарскаа влада, ...
сите 494 | | | веќе видена

За ваков настан како чествувањето на Гоце Делчев и со големото полициско присуство се покажува едно нешто дека македонско-бугарските односи се на најниското ...
сите 512 | | | веќе видена

На 03.02.2023 во 11.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.А.(19) од село Слупчане, општина Липково. При претрес во неговиот ...
сите 432 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 589 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ Али Ахмети вечерва ги продолжи средбите со граѓаните, овој пат со жителите на општина Јегуновце. Покрај претседателот Ахмети, говор пред ...
сите 138 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски ќе бара поништување на државјанството на Онишченко

Од:
До кого (е-маил):
Порака: