Македонија воведува визи на граѓаните на Куба и Боцвана


2 копии
5 копии

Барањето на Босна и Херцеговина да стане земја кандидат за членство во ЕУ ќе се најде на дневен ред на состанокот на министрите за европски прашања на Унијата, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Меѓународен институт за блискоисточни и балкански студии – IFIMES Во Тирана на 6 декември се одржа Самитот на Европската Унија (ЕУ) и земјите од Западен ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел, вечерва во Брисел изјави дека моменталната ситуација на Косово е неприфатлива и затоа од земјите членки на ЕУ ...
| | веќе видена | слични

Високиот претставник за заедничка надворешна и безбедносна политика на Европската унија, Жозеп Борел, во понеделникот вечерта во Брисел изјави дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еднакви права на Србија и Косово, почитување на територијалниот интегритет и неповредливост на границите, признавање на државните симболи и посебен аранжман за ...
| | веќе видена | слични

„Владината седница е во четврток и како што стојат работите, Владата ќе донесе одлука за испраќање писмо до командантот на КФОР“, рече Вучиќ.Барикадите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, за изјавата на бугарскиот министер Даниел Лорер во која тој вели дека охриѓанецот Христијан Пендиков не е бугарски ...
сите 474 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 297 | | | веќе видена

За ваков настан како чествувањето на Гоце Делчев и со големото полициско присуство се покажува едно нешто дека македонско-бугарските односи се на најниското ...
сите 183 | | | веќе видена

Меџити: За уставни измени потребни се уште 6 пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, но и тоа не е сигурно Изет Меџити и други приврзаници на т.н. „огнена група“ од ДУИ ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија воведува визи на граѓаните на Куба и Боцвана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: