Каракамишева: Од Патријаршија во Самоиловото царство до преговори за корените на Охридската архиепископија во времето на СДС!

„Од статус на Патријаршија во времето на Самоиловото царство, до статус да се преговора за корените и постоењето на Охридската архиепископија во времето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На меѓународниот ден на човековите права, 10-ти декември, да го кренеме нашиот глас против етноцидот што соседните држави го прават врз Македонците, порачува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, за изјавата на бугарскиот министер Даниел Лорер во која тој вели дека охриѓанецот Христијан Пендиков не е бугарски ...
сите 473 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 297 | | | веќе видена

За ваков настан како чествувањето на Гоце Делчев и со големото полициско присуство се покажува едно нешто дека македонско-бугарските односи се на најниското ...
сите 183 | | | веќе видена

Меџити: За уставни измени потребни се уште 6 пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, но и тоа не е сигурно Изет Меџити и други приврзаници на т.н. „огнена група“ од ДУИ ...
сите 145 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

Одредени влијателни групи во Европа почнуваат внимателно да го напипуваат пулсот меѓу европските земји за некаква нова стратегија кон Западен Балкан, која би ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каракамишева: Од Патријаршија во Самоиловото царство до преговори за корените на Охридската архиепископија во времето на СДС!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: