Хрватска троши стотици милиони куни на непостоечки депонии

5 копии
2 копии

Изградбата на пругата Бељаковце – Крива Паланка наскоро може да започне, откако во месец октомври е изададено одоберението за градба. Како што покажуваат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Предвидената вредност на објектите изнесува 14 404 949 илјади денари, што е за 48.2 отсто повеќе во однос на истиот месец од претходната година. -Зголемената ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Продажните цени на производителите на индустриски производи на странските пазари во октомври на месечно ниво се повисоки за 1,1 процент, а на годишно ниво за ...
| | веќе видена | слични

Во октомври 2022, во споредба со септември, продажните цени на производителите на индустриски производи, се пониски во секторот Рударство и вадење на камен за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Според податоците на Државниот завод за статистика, во октомври годинава, продажните цени на производителите на индустриски производи, вкупно, на месечно ниво ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не знам кој ќе биде мојот наследник и дали има нешто дефинитивно. Дневната политика никогаш не сум ја следел, затоа што имаме многу ангажмани во Министерството ...
сите 218 | | | веќе видена

Објавата преку која основачот на бугарската фондација „Македнија“, Виктор Стојанов, нуди 200 евра во замена за идентитетот на полицаецот од граничниот премин ...
сите 247 | | | веќе видена

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
сите 189 | | | веќе видена

Граѓаните на Турција, кои останаа заробени под урнатините во текот на ноќта по разорниот земјотрес, преку статуси и фотографии на социјалните мрежи бараат ...
сите 314 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хрватска троши стотици милиони куни на непостоечки депонии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: