Професор иноватор од Кавадарци има решение за лажните дојави за бомби


Професорот Димитрија Ангелков од средното електро-машинско училиште во Кавадарци вели дека има решение за надминување на проблемот со хибридните напади кои ја ...
| | веќе видена | слични

За голем дел од овие лажни дојави, се работи за дојави кои што се работат преку WPN врски хостирани во странство, при што не може да се детектира од каде доаѓа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот на Република Македонија, Димитар Ковачевски кажа дека граѓаните не треба да се грижат за нивната безбедност бидејќи состојбата во земјата е стабилна. ...
| | веќе видена | слични

На новинарско прашање дали има резултати истрагата на потеклото на заканите за подметнати бомби премиерот Димитар Ковачевски изјави дека македонските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Последните неколку денови во регионот се случуваат процеси кои потсетуваат на некои лоши времиња од минатото. На северот на Косово во последните денови растат ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Повеќе од еден месец средните и основни училишта, трговските центри, Народната банка, станбени згради, министерства и други државни институции се на мета на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Спасовски пред еден месец не убедуваше дека “истрагата само што не покажала кој стои зад дојавите за бомби“, а денеска имаме само хаос, паника, закани и нови ...
| | веќе видена | слични

Реакциите на граѓаните поради дојавите за бомби прво во училиштата кои почнаа пред еден месец, а сега и во бројни институции, шопинг центри, резиденцијални ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 501 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 605 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, реагира дека о тсуството на државна стратегија не доведе до точка на студена војна со Бугарија. Тој ...
сите 187 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската Унија. Тоа се ...
сите 172 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 831 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Професор иноватор од Кавадарци има решение за лажните дојави за бомби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: