Цените на нафтата пораснаа по одлуката на групата ОПЕК+

2 копии

Време зa читање: 3 минути Цените на нафтата денес се зголемија за повеќе од 1% , бидејќи клучниот гасовод што ги снабдува Соединетите Американски Држави остана ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Енергетската криза што ја зафати Европа може да се влоши во текот на следните години бидејќи последиците од руската војна во Украина ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Санкциите за извозот на нафта на Венецуела и Иран, а сега и Русија, доведоа до пораст на профитабилна црна трговија со нафта, во која ...
| | веќе видена | слични

Цената на нафтата и натаму го следи минатонеделниот пад од повеќе од 11 отсто. Ова се најниските нивоа годинава, бидејќи трговците се плашат од рецесија, а со ...
| | веќе видена | слични

На светските пазари, цените на нафтата паднаа за повеќе од 11 отсто минатата недела, спуштајќи се на најниските нивоа оваа година, бидејќи трговците стравуваат ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Цените на нафтата беа стабилни во петокот, иако и двете одредници се упатија кон неделна загуба поради загриженоста поради слабите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не стивнуваат реакциите после чествувањето на годишнината од роденденот на најголемиот македонски револуционер Гоце Делчев. Министерството за надворешни ...
сите 301 | | | веќе видена

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
сите 183 | | | веќе видена

Најмалку 670 лица загинаа во Турција и Сирија по силниот земјотрес со јачина од 7,4 степени по Рихтер пред зори ја погоди областа северно од турскиот град ...
сите 313 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цените на нафтата пораснаа по одлуката на групата ОПЕК+

Од:
До кого (е-маил):
Порака: