Зошто во 2023 година ќе има многу повисоки цени на нафтата од сегашните?

Време зa читање: 5 минути На почетокот на оваа недела, цените на нафтата паднаа на најниските нивоа во 2022 година, бидејќи енергетските пазари ги фати паника ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 3 минути Цените на нафтата денес се зголемија за повеќе од 1% , бидејќи клучниот гасовод што ги снабдува Соединетите Американски Држави остана ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Енергетската криза што ја зафати Европа може да се влоши во текот на следните години бидејќи последиците од руската војна во Украина ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Санкциите за извозот на нафта на Венецуела и Иран, а сега и Русија, доведоа до пораст на профитабилна црна трговија со нафта, во која ...
| | веќе видена | слични

Цената на нафтата и натаму го следи минатонеделниот пад од повеќе од 11 отсто. Ова се најниските нивоа годинава, бидејќи трговците се плашат од рецесија, а со ...
| | веќе видена | слични

На светските пазари, цените на нафтата паднаа за повеќе од 11 отсто минатата недела, спуштајќи се на најниските нивоа оваа година, бидејќи трговците стравуваат ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Цените на нафтата беа стабилни во петокот, иако и двете одредници се упатија кон неделна загуба поради загриженоста поради слабите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

САД ги повикуваат Бугарија и Македонија да ја деескалираат својата реторика и брзо да ги решат билатералните спорови. Ова за Гласот на Америка го соопштиле од ...
сите 724 | | | веќе видена

СДС излезе со цврст став во врска со изјавата на Даниел Лорер од партијата „Продолжуваме со промените“ (ПП) дека Христијан Пендиков, кој беше претепан во ...
сите 502 | | | веќе видена

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада ...
сите 289 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно, локално ќе има слаби врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно, ...
сите 245 | | | веќе видена

Опожарено е возило БМВ во липковското село Никуштак, соопшти денеска кумановската полиција. Вчера во 11:55 часот во полициско одделение Матејче било пријавено ...
сите 182 | | | веќе видена

Поднесена е кривична пријава против лице од тетовско Стримница за вршење јавен превоз без лиценца, соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи. – СВР ...
сите 186 | | | веќе видена

Вечерва во посета на Виниче, во пресрет на празникот Св. Атанасиј. Нека е за многу години, и ова да биде година на промени и почеток на заедничка иднина за ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто во 2023 година ќе има многу повисоки цени на нафтата од сегашните?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: