ТЕЦ Неготино утре изутрина ќе почне со пуштачки активности за ставање на електраната во функција на производство

Од АД Електрани на Северна Македонија соопштија дека ТЕЦ Неготино утре изутрина ќе почне со пуштачки активности за ставање на електраната во функција на ...
| | веќе видена | слични
18 копии

Вклучен е и вториот котел во ТЕЦ Неготино и термоелектраната во моментот работи со полн капацитет. Вториот котел е синхронизиран на мрежа пред 42 часа, по сите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Сигурно ќе имаме барем во основа кај ДДВ-то покачување од 5% бидејќи не го прифатија амандманот на ВМРО-ДПМНЕ за да се одржи ДДВ-то 5% за струјата. Туку ќе ...
| | веќе видена | слични

ЕСМ за седум дена за увезена струја ќе плати 2,5 мииони евра, прокоментира на фесбук, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. „Иста компанија, херојски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Иста компанија, „херојски“ авансни провизии, многу криминал и корупција. Не треба истрага, не треба специјални тимови, криминалот е насекаде. Треба избори и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 03.02.2023 во 11.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.А.(19) од село Слупчане, општина Липково. При претрес во неговиот ...
сите 493 | | | веќе видена

Учтиво, културно, достоинствено. Вака ВМРО-ДПМНЕ ќе го чествува денот на раѓањето на Гоце Делчев, рече Сашо Клековски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 203 | | | веќе видена

Тројца научници ги повикаа политичките партии да не си играат со темата пред избори. Предлогот за мисија „Македонија“ во ЕУ и САД научниците му го предложиле ...
сите 301 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 66 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 70 | | | веќе видена

Поданичкиот однос на владата допринесе Македонија да биде понижувана од Бугарија. Веднењето на кичма е причина на барањата на Бугарија кои секој ден се се ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТЕЦ Неготино утре изутрина ќе почне со пуштачки активности за ставање на електраната во функција на производство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: