Јовановски: Превозниците немаат избор освен да го радикализираат протестот, четири месеци се без приходи


Директорот на приватниот автобуски превозник „Слобода превоз“, Ленин Јовановски, во вечерашното гостување во „Дневникот“ на ТВ Сител најави можна ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Приватните автобуски превозници попладнево за МИА информираа дека нивните автобуси засега остануваат паркирани на булеварот „Илинден“ пред Градот Скопје.– ...
| | веќе видена | слични

Како некој мисли да функционирате ако не ви го има исплатено она што сте го сработиле ? – Ова е аудио снимка од трибина на актуелната градоначалничка на град ...
| | веќе видена | слични

Блокадите на Илинденска продолжуваат со поддршка од Алијанса. Иако директорот на „Слобода превоз“ Ленин Јовановски се повлече од протестите за да немаат ...
| | веќе видена | слични

Приватните автобуски превозници попладнево најавија дека нивните автобуси засега остануваат паркирани на булеварот „Илинден” пред Градот Скопје, каде блокираат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Приватните автобуски превозници сè уште протестираат со блокада на булеварот „Илинден“ околу Градот Скопје. Откако не беше одговорено на нивното барања за ...
| | веќе видена | слични

Приватните превозници продолжуваат со блокадите, ги канат граѓаните да ги посетат автобусите Филип Здравески 12.12.2022 / 18:45 Македонија Приватните автобуски ...
| | веќе видена | слични

Ние во суштина комуницираме и сме склони да зборуваме со сите чинители во општеството, но навистина јавниот превоз е во ингеренции на Градот. Ние правиме се за ...
| | веќе видена | слични

 Доколку и натаму остане статус кво, превозниците велат, ќе следува повторна радикализација на протестите. -Не знаеме кога ќе бидеме повикани, тоа е на нив во ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи денеска порача дека Град Скопје треба да го реши проблемот со приватните автобуски превозници, а евентуалното ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Миле Лефков, пратеник во македонското собрание од ВМРО-ДПМНЕ во вклучување во емисијата Стадион на Канал 77 потенцираше дека Македонија е единствена држава во ...
сите 763 | | | веќе видена

Лидерот на ГЕРБ Бојко Борисов ги повика властите во Македонија да ги изведат пред лицето на правдата сторителите на неодамнешното претепување на секретарот на ...
сите 550 | | | веќе видена

АКО НЕКОЈ ГО НАРУШИ МИРОТ НА 4 ФЕВРУАРИ ЌЕ ОДГОВАРА Македонскиот премиер Димитар Ковачевски разговарал со бугарскиот технички премиер Галаб Донев, за ...
сите 805 | | | веќе видена

– Доколку започне дијалог на високо ниво, во кој треба да учествува и тој, амбасадорот може да се врати во секој момент, додаде Милков на прес-конференција на ...
сите 612 | | | веќе видена

„На денот на ослободувањето на германскиот нацистички логор на смртта Аушвиц-Биркенау, да се потсетиме дека Путин отвора нови кампови на исток“, напиша Матеуш ...
сите 100 | | | веќе видена

Најновото заострување на односите меѓу Софија и Скопје нема да го попречи отворањето на процесот на уставни измени, вели во интервју за ТВ Телма вицепремиерот ...
сите 69 | | | веќе видена

Немало потреба за никакви мерки за обезбедување присуство за внукот на Али Ахмети иако кај него била пронајдена марухуана, но и дигитална вага, со траги од ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јовановски: Превозниците немаат избор освен да го радикализираат протестот, четири месеци се без приходи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: