Два трупа пронајдени во Скопје

4 копии

На 11.12.2022 во 12.00 часот во Полициската станица Гази Баба, 54-годишен скопјанец пријавил дека на 09.12.2022 на подрачје на Гази Баба неговата 82-годишна ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Измамник успеал да земе 200.000 денари од 82-годишна жена од скопската населба Гази Баба, која ја излажал дека ѝ е роднина, соопшти МВР. „На 11.12.2022 во ...
| | веќе видена | слични

Во Полициската станица Гази Баба била пријавена измама при што 82-годишна жена останала без 200.000 денари. - 54-годишен скопјанец вчера во Полициска станица ...
| | веќе видена | слични
13 копии

– Во СВР Велес вчера попладне околу 14.30 часот било пријавено дека во кругот на Општа болница Велес било пронајдено тело на починат 74 – годишен маж. Лекар ...
| | веќе видена | слични

Лекар од болницата констатирал смрт со прострелна рана од огнено оружје, информира денеска портпаролот на СВР Велес, Ристе Самарџиев. – Увид на местото изврши ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не знам кој ќе биде мојот наследник и дали има нешто дефинитивно. Дневната политика никогаш не сум ја следел, затоа што имаме многу ангажмани во Министерството ...
сите 218 | | | веќе видена

Објавата преку која основачот на бугарската фондација „Македнија“, Виктор Стојанов, нуди 200 евра во замена за идентитетот на полицаецот од граничниот премин ...
сите 247 | | | веќе видена

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
сите 189 | | | веќе видена

Граѓаните на Турција, кои останаа заробени под урнатините во текот на ноќта по разорниот земјотрес, преку статуси и фотографии на социјалните мрежи бараат ...
сите 317 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Два трупа пронајдени во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: