БАРАЊЕ ДО КОВАЧЕВСКИ: Разбравме дека го отворате Уставот, па сакаме да влеземе и ние Македонциите и Македонките од Пиринска Македонија

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на македонското друштво “Илинден”-Тирана, Никола Ѓурѓај, оствари средба со г-дин Александар Костиќ, претседател на Месна заедница Галичник, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонските организации во Бугарија денеска свечено го одбележаа роденденот на Никола Вапцаров, Македонецот исполнет со голема љубов кон својата татковина ...
| | веќе видена | слични

Членови на македонските организации во Бугарија денеска свечено го одбележаа роденденот на Никола Вапцаров, македонскиот поет и револуционер. Пред споменикот ...
| | веќе видена | слични

Претседател на Македонското друштво “Илинден“-Тирана, Никола Ѓурѓај, присуствуваше на настанот организиран од Национална Установа Библиотека “Григор Прличев – ...
| | веќе видена | слични

Македонците од Пиринска Македонија денеска со писмо се обратија до Владата на Република Македонија од која бараат да се олесни процедурата за добивање ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на НСДП Горан Мисовски, чија партија е дел од владината коалиција, смета дека евентуалниот влез на Алијанса за Албанците во Владата ќе донесе нов ...
сите 479 | | | веќе видена

Господине Османи, која е позадината на повлекувањето на бугарскиот амбасадор во Софија и заострувањето на односите на државно ниво од страна на Бугарија? Не би ...
сите 606 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 188 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 107 | | | веќе видена

Санкционирани се 69 возачи за брзо возење на територијата на СВР Битола. Меѓу нив е и возач со измерени 2,61 промили алкохол, информираат попладнево од ...
сите 204 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети за време на вчерашниот собир во Тетово рече дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја видел војната само на ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БАРАЊЕ ДО КОВАЧЕВСКИ: Разбравме дека го отворате Уставот, па сакаме да влеземе и ние Македонциите и Македонките од Пиринска Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: