Приведен скопјанец за „тешка кражба“


Полицијата денеска привела 33-годишен жител на Кочани, кај кого била најдена дрога. Според информациите од МВР, по обезбедена наредба од Судија на претходна ...
| | веќе видена | слични

Од страна на полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Кочани на 12.12.2022 околу 13.00 часот бил лишен од слобода Е.Х.(33) од Кочани. Имено, по ...
| | веќе видена | слични

Ноќта кон понеделникот, десеттина минути по полноќ на подрачје на Шуто Оризари, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода 21-годишниот Д.Б. од ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

32-годишен бил агресивен кон сопствената мајка и братот и им се заканувал, соопшти МВР. „На 11.12.2022 во 18.40 часот на подрачје на Драчево, полициски ...
| | веќе видена | слични

35-годишен жител на Охрид ќе одговара за измама, откако ѝ зел 1.000 евра на сограѓанка со ветување дека ќе заврши градежни работи, кои не ги завршил, соопшти ...
| | веќе видена | слични

Вистинска драма се случувала во Штип на 5 декември, кога едно лице нападнало 64-годишна жена. Пријавениот А.М. (61) најпрво упатувал закани на Г.М.(64), а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не стивнуваат реакциите после чествувањето на годишнината од роденденот на најголемиот македонски револуционер Гоце Делчев. Министерството за надворешни ...
сите 301 | | | веќе видена

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
сите 183 | | | веќе видена

Најмалку 670 лица загинаа во Турција и Сирија по силниот земјотрес со јачина од 7,4 степени по Рихтер пред зори ја погоди областа северно од турскиот град ...
сите 302 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приведен скопјанец за „тешка кражба“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: