ФИФА: Меси е далеку пред Роналдо

Долгогодишната доминација на Лионел Меси и Кристијано Роналдо во светот на фудбалот заврши пред неколку сезони, но за игрите на ова дуо сè уште многу се ...
| | веќе видена | слични

Австалијскиот репрезентативец Ками Девлин беше во составот на Кенгурите, но на теренот не одигра ниту една минута. Самото присуство на планетарниот собир е ...
| | веќе видена | слични

Играчот од средниот ред на Австралија, Камерон Девлин не одигра ниту една минута на Мундијалот во Катар, но го напушти СП со една од најголемите награди откако ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Лионел Меси и неговата сопруга Антонела јавно имаат признато во неколку наврати дека нивниот син Матео е вистински „мал ѓавол“, односно најголем немирко во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на НСДП Горан Мисовски, чија партија е дел од владината коалиција, смета дека евентуалниот влез на Алијанса за Албанците во Владата ќе донесе нов ...
сите 479 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да бидат во добри односи. Тоа се сите оние луѓе кои не сакаат Македонија да биде дел од Европската ...
сите 646 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 188 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 107 | | | веќе видена

Санкционирани се 69 возачи за брзо возење на територијата на СВР Битола. Меѓу нив е и возач со измерени 2,61 промили алкохол, информираат попладнево од ...
сите 204 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети за време на вчерашниот собир во Тетово рече дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја видел војната само на ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФИФА: Меси е далеку пред Роналдо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: