УТРЕ СКОПЈЕ ВО ХАОС – Еве каде точно ќе е блокирано


8 копии

Ние во суштина комуницираме и сме склони да зборуваме со сите чинители во општеството, но навистина јавниот превоз е во ингеренции на Градот. Ние правиме се за ...
| | веќе видена | слични

 Доколку и натаму остане статус кво, превозниците велат, ќе следува повторна радикализација на протестите. -Не знаеме кога ќе бидеме повикани, тоа е на нив во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи денеска порача дека Град Скопје треба да го реши проблемот со приватните автобуски превозници, а евентуалното ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Алијансата за Албанците (АА) Арбен Таравари денеска заедно со пратеникот Абдула Салиу ги посетија приватните превозници кои протестираат пред ...
| | веќе видена | слични

Откако не беше одговорено на нивното барања за средба со градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска, тие чекаат да бидат примени од Владата. Ќемал Муриќ ...
| | веќе видена | слични

Приватните превозници продолжуваат со блокадата на булеварот Илинден и најавуваат дека нема да се повлечат додека Град Скопје не им исплати барем дел од ...
| | веќе видена | слични

Ставот на владата е јасен, ние сме спремни да комуницираме со сите чинители во општеството, особено кон тие кои се повикани да испорачуваат јавни услуги за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

САД ги повикуваат Бугарија и Македонија да ја деескалираат својата реторика и брзо да ги решат билатералните спорови. Ова за Гласот на Америка го соопштиле од ...
сите 724 | | | веќе видена

СДС излезе со цврст став во врска со изјавата на Даниел Лорер од партијата „Продолжуваме со промените“ (ПП) дека Христијан Пендиков, кој беше претепан во ...
сите 502 | | | веќе видена

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада ...
сите 289 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно, локално ќе има слаби врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно, ...
сите 245 | | | веќе видена

Опожарено е возило БМВ во липковското село Никуштак, соопшти денеска кумановската полиција. Вчера во 11:55 часот во полициско одделение Матејче било пријавено ...
сите 182 | | | веќе видена

Поднесена е кривична пријава против лице од тетовско Стримница за вршење јавен превоз без лиценца, соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи. – СВР ...
сите 186 | | | веќе видена

Вечерва во посета на Виниче, во пресрет на празникот Св. Атанасиј. Нека е за многу години, и ова да биде година на промени и почеток на заедничка иднина за ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УТРЕ СКОПЈЕ ВО ХАОС – Еве каде точно ќе е блокирано

Од:
До кого (е-маил):
Порака: