Намалувањето на цените на енергенсите ќе трае со години


2 копии

Владата изработи стратегија за развој на енергетиката до 2040 година согласно европскиот „зелен договор“ што налага производството на електрична енергија од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сопругата на премиерот, Елена Ковачевска, ќе гради соларна електрана во Радовиш. Димитар Ковачевски излезе од бизнисот со фотоволтаици, но неговата сопруга во ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Глобалниот раст на капацитетот за обновлива енергија ќе се удвои во следните пет години, поттикнат од загриженоста за енергетската ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Регионот треба да се стреми кон што побрза енергетската транзиција, истакна Виктор Андонов соработник за енергетика во Владата на Република Северна Македонија ...
| | веќе видена | слични

Андонов на панелот „Обновливи извори реалност или мит" потенцираше дека токму оваа европска енергетска криза придонесе за зголемени активности во нови ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Меѓународната агенција за енергија (ИЕА) во годишната прогноза за обновлива енергија наведува дека во следните пет години во светот многу побрзо ќе се изградат ...
| | веќе видена | слични

Светот во идните пет години значајно побрзо ќе гради капацитети за производство на зелена енергија, поттикнат од загриженоста за снабдување по рускиот напад на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бугарската делегација лично ќе ги чека Бугарите во Скопје да се соберат и „заедно да принесеме цвеќе на гробот на Гоце Делчев“, рече утрово бугарскиот ...
сите 538 | | | веќе видена

Дојде 4-ти февруари, а Ковачевски и Пендаровски не открија кои странски служби шират антимакедонска пропаганда, и самите работат во нивна корист, се вели во ...
сите 201 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, за изјавата на бугарскиот министер Даниел Лорер во која тој вели дека охриѓанецот Христијан Пендиков не е бугарски ...
сите 368 | | | веќе видена

Владата одредува каде снимателите ќе снимаат за време на чествувањето на годишнината од раѓањето на Гоце Делчев.На новинарите, пак, влезот во црквата им е ...
сите 181 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 83 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Намалувањето на цените на енергенсите ќе трае со години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: