Последно предупредување од ЕВН за долгот на јавните институции


Од Министерството за економија велат дека намалување на цените на прехрамбените артикли има кај дел од производителите но се чека да се потрошат залихите ...
| | веќе видена | слични

Се ближи рокот кога РКЕ треба да ја објави новата цена на струјата која домаќинствата ќе ја плаќаат од 1ви јануари. Енергетските компании ги прават последните ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Кинескиот претседател Си Џинпинг, по тридневната посета, вчераутро си замина со авион од Москва. Иако сѐ уште е рано за давање заклучоци за неговата посета, ...
сите 272 | | | веќе видена

Замрзнатите цени нема да ги намалат трошоците, велат граѓаните по одлуката на Владата за проширување на листата на продукти чии цени не смеат да се ...
сите 422 | | | веќе видена

„Во најдобар случај е идиот“ рускиот пилот кој со Су-27 собори американски дрон над Црното Море, смета Џон Кирби, портпаролот на Советот за национална ...
сите 130 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи, Бујар Османи вели дека „Oгнените“ немаат право да се наметнуваат затоа што се малцинство во ДУИ. Тој вечерва на телевизијата ...
сите 293 | | | веќе видена

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 0 до 7, а ...
сите 190 | | | веќе видена

Утрово и швајцарската народна банка ја зголеми референтната каматна стапка за 50 базични поени, со што ја донесе на 1,5 отсто. Оваа промена на каматната стапка ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Последно предупредување од ЕВН за долгот на јавните институции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: