Аргенскиот селектор признава: Беше тежок натпревар со Австралија


Селекторот на репрезентацијата на Аргентина, Скалони ги сумираше впечатоците по синоќешниот натпреварот со Австралија (2:1) во осминафиналето на Светското ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Репрезентацијата на Хрватска влегува во завршницата на Мундијалот во Катар. Откако го елиминираа Бразил на пенали , следна пречка во полуфиналето е Аргентина. ...
| | веќе видена | слични

Шпанскиот судија, Матеу Лахоз нема да биде во конкуренција за судење на последните натпревари од Светското првенство.Матеу Лахоз е судија кој често знае да го ...
| | веќе видена | слични

Монтажа на фотографија на која се гледа како би изгледало финалето на Светското првенство доколку во него беа Хрватска и Мароко стана вистински хит на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
сите 191 | | | веќе видена

Ситуацијата во Газиантеп е страшна, луѓето се очајни, а вториот земјотрес уште повеќе ги налути и исплаши сите Два часа по вториот земјотрес со јачина од 7,5 ...
сите 289 | | | веќе видена

Антонијо Милошоски, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во радио Лидер зборуваше за чествувањето на Гоце Делчев каде потенцираше дека ...
сите 297 | | | веќе видена

Возачот на автомибилот марка „голф“ со гевгелиски регистерски таблички загинал на местото при судир со тешко товарно возило на клучката кај Три Чешми, каде се ...
сите 156 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена

Синоќа на Извршниот одбор на СДСМ меѓу сопартијците и премиерот Димитар Ковачевски биле изнесени стравувања од „албанизација“ на Владата, според информациите ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Аргенскиот селектор признава: Беше тежок натпревар со Австралија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: