Земјите од ОПЕК остануваат на своите најави, Вашингтон обвинува за поддршка на Русија

ОПЕК + се согласи да се држи до своите цели за производство на нафта на состанокот во неделата, додека нафтените пазари се мачат да го проценат влијанието на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 3 минути Цените на нафтата денес се зголемија за повеќе од 1% , бидејќи клучниот гасовод што ги снабдува Соединетите Американски Држави остана ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Енергетската криза што ја зафати Европа може да се влоши во текот на следните години бидејќи последиците од руската војна во Украина ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Санкциите за извозот на нафта на Венецуела и Иран, а сега и Русија, доведоа до пораст на профитабилна црна трговија со нафта, во која ...
| | веќе видена | слични

Цената на нафтата и натаму го следи минатонеделниот пад од повеќе од 11 отсто. Ова се најниските нивоа годинава, бидејќи трговците се плашат од рецесија, а со ...
| | веќе видена | слични

На светските пазари, цените на нафтата паднаа за повеќе од 11 отсто минатата недела, спуштајќи се на најниските нивоа оваа година, бидејќи трговците стравуваат ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Цените на нафтата беа стабилни во петокот, иако и двете одредници се упатија кон неделна загуба поради загриженоста поради слабите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на НСДП Горан Мисовски, чија партија е дел од владината коалиција, смета дека евентуалниот влез на Алијанса за Албанците во Владата ќе донесе нов ...
сите 479 | | | веќе видена

Господине Османи, која е позадината на повлекувањето на бугарскиот амбасадор во Софија и заострувањето на односите на државно ниво од страна на Бугарија? Не би ...
сите 606 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 188 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 107 | | | веќе видена

Санкционирани се 69 возачи за брзо возење на територијата на СВР Битола. Меѓу нив е и возач со измерени 2,61 промили алкохол, информираат попладнево од ...
сите 204 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети за време на вчерашниот собир во Тетово рече дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја видел војната само на ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Земјите од ОПЕК остануваат на своите најави, Вашингтон обвинува за поддршка на Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: