Бислимоски: Домаќинствата со просечна заштеда од 16,32 проценти, блок тарифите даваат ефекти


Домаќинствата за 16,32 проценти ја намалиле потрошувачката на електрична енергија во скапа (висока) тарифа откако се воведени блок тарифите, покажуваат ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Владата предводена од СДСМ изминатите 10 месеци, во период на најголема светска и енергетска криза, со низа мерки ја заштити домашната економија и животниот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Укинувањето на прогресивниот данок е за 2023 година и тоа не значи дека се откажуваме од овој модел во целост, консултациите ќе продолжат и во иднина, открива ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Граѓаните на Штип, Битола, Куманово јадат поефтин леб, кашкавал и сирење за разлика од Скопјани. Само еден производител испорачува пониски месни производи за 7 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата во следниот период на затворена седница ќе одлучува за цената на електрична енергија произведена од АД ЕСМ која е само една компонента што влегува во ...
| | веќе видена | слични

Ковачевски: Укинувањето на прогресивниот данок е за 2023, но не значи дека целосно се откажуваме од него Филип Здравески 11.12.2022 / 11:54 Македонија ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

 Тие според информациите кај нашиот источен сосед се веќе пуштени од притвор откако ја признале вината за делото. Градоначалникот на Благоевград Илко Стојанов ...
сите 109 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека денеска (08.02.2023) во 19.10 часот завршија сите потребни проверки во врска со денешните пријави ...
сите 142 | | | веќе видена

Малолетно девојче било нападнато во автобус со бројот 57 вчера во Скопје. Според информациите од полицијата, нападнат бил и 32-годишен скопјанец кој се обидел ...
сите 167 | | | веќе видена

Големиот пријател на Македонија и хрватски македонист, универзитетскиот професор Горан Калоѓера од Хрватска со фејсбук -порака до Ковачевски, Ахмети и сите ...
сите 100 | | | веќе видена

Македонскиот клуб во Благоевград го каменувале два брачни пара. Двајцата мажи кои полицијата ги приведе поради каменувањето на Македонскиот културен клуб ...
сите 172 | | | веќе видена

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 283 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бислимоски: Домаќинствата со просечна заштеда од 16,32 проценти, блок тарифите даваат ефекти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: