Намалувањето на цените на енергенсите ќе трае со години

2 копии

Време зa читање: 2 минути Глобалниот раст на капацитетот за обновлива енергија ќе се удвои во следните пет години, поттикнат од загриженоста за енергетската ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Меѓународната агенција за енергија (ИЕА) во годишната прогноза за обновлива енергија наведува дека во следните пет години во светот многу побрзо ќе се изградат ...
| | веќе видена | слични

Светот во идните пет години значајно побрзо ќе гради капацитети за производство на зелена енергија, поттикнат од загриженоста за снабдување по рускиот напад на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Германија сака да соработува со Индија за да ја унапреди борбата против климатските промени, изјави денеска шефицата на германската дипломатија Аналена Бербок ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Твитер им нуди на огласувачите стимулации да ги зголемат трошоците на платформата, за што сведочи е-пошта испратена во четвртокот до ...
| | веќе видена | слични

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 516 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 187 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 104 | | | веќе видена

Девојка од Кичево во полициската станица Аеродром пријавила таксист за недолично однесување, соопштија попладнево од Министерството за внатрешни работи. – Во ...
сите 161 | | | веќе видена

Али Ахмети го повтори повикот на неговиот поранешен владин партнер, експремиерот Зоран Заев, за „камшикари“ од странство, со тоа што би правеле ветинг врз ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Намалувањето на цените на енергенсите ќе трае со години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: