СПАСОВСКИ ЗА СМЕНА НА УСТАВОТ: Ако ги внесеме Бугарите во нашиот Устав ќе им ја побиеме бугарската теза дека сме ист народ!


Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, ни открива дека „со внесувањето на Бугарите во македонскиот Устав ќе се побие тезата дека сме ист народ“. – ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја засилува националистичката реторика, додека во јавноста вели дека смета на поддршката и од албанските гласови. Тој ...
| | веќе видена | слични

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
| | веќе видена | слични

„Имаме вонредна состојба како резултат на кризата и оваа ситуација бара вонредни решенија. Во овој случај решението се предвремени парламентарни избори“. Ова ...
| | веќе видена | слични

Пред два дена на партиска трибина во Куманово, премиерот и претседател на СДСМ, Димитар Ковачевски постави прашање до лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ...
| | веќе видена | слични

Потребно ќе биде да ги повлечеме националните црвени на државата, а со тоа и да го обединиме македонскиот блок и да потпишеме стратешки документ без да се гази ...
| | веќе видена | слични

Останато

Не стивнуваат реакциите после чествувањето на годишнината од роденденот на најголемиот македонски револуционер Гоце Делчев. Министерството за надворешни ...
сите 302 | | | веќе видена

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
сите 183 | | | веќе видена

Најмалку 670 лица загинаа во Турција и Сирија по силниот земјотрес со јачина од 7,4 степени по Рихтер пред зори ја погоди областа северно од турскиот град ...
сите 300 | | | веќе видена

Двајца полициски службеници и тројца кумановци се повредени во сообраќајна несреќа што е случи вчера пред 22 часот на „Нагорички сокак“ во Куманово, соопшти ...
сите 174 | | | веќе видена

Врнежите од дожд и формирањето снежна покривка на повисоките места мината недела, позитивно ќе влијаат на есенските посеви зашто количеството воден талог ќе ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СПАСОВСКИ ЗА СМЕНА НА УСТАВОТ: Ако ги внесеме Бугарите во нашиот Устав ќе им ја побиеме бугарската теза дека сме ист народ!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: