Данела Арсовска ниту денес не попушти: Нема враќање назад


Автобусите на приватните превозници во колони сè уште се паркирани на „Илинденска“, а откако, како што велат, изгубиле надеж за решение од локалната власт, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопје е заглавен, нефункционален град, граѓаните плаќаат прескапа цена заради кавгите на Мицкоски и Арсовска, но скопјани не ги интересираат кавгите на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Решавање на дневни, менаџерски проблеми, како што е овој со превозниците, тоа не е работа на Владата, тоа треба што поскоро да го реши градоначалничката и ...
| | веќе видена | слични

Владата нема начин да им помогне на приватните превозници. Тие доставија барање за средба со премиерот за тој лично да им помогне за решавање на проблемот, но ...
| | веќе видена | слични

Приватните превозници поминаа уште една ноќ во своите автобуси во знак на протест, но овојпат само пред Град Скопје. Протестот трае веќе 6 дена, но решение за ...
| | веќе видена | слични

 Од таму, за Канал 5 велат дека ингеренциите за актуелниот проблем ги има само Градот.  Ова е владинот став откако приватниците вчера побараа во решавање на ...
| | веќе видена | слични

До 8 ноември, се додека не почнаа протестите и блокадите, Град Скопје преку ЈСП до денар ги има исплатено приватните превозници. Ова за „360 степени“ го изјави ...
| | веќе видена | слични

Премиерот е единствената надеж за приватните превозници дека ќе ги прими на средба и ќе разгледаат можно решение. Чекаат одговор на нивното барање да се видат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Данела Арсовска ниту денес не попушти: Нема враќање назад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: