Полициска акција во Арачиново, приведено едно лице по распишана централна потерница


На подрачјето на скопско Арачиново, денеска во периодот од 05.00 до 08.30 часот од страна на Оперативниот тим потраги во содејство со припадници на Одделот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
3 копии

Приведен дилер од Кичево. - На 10.12.2022 во ОВР Кичево, од слобода е лишен Б.Л.(29) од Кичево. При претрес по добиена судска наредба, извршен во неговиот дом, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во изминатите два дена скопската полиција реализирале две одделни акции во кои во скопската населба Аеродром на самото место на извршување на кржбата е фатено ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 510 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 671 | | | веќе видена

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 244 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 163 | | | веќе видена

– Доколку започне дијалог на високо ниво, во кој треба да учествува и тој, амбасадорот може да се врати во секој момент, додаде Милков на прес-конференција на ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полициска акција во Арачиново, приведено едно лице по распишана централна потерница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: