Мицкоски: Владата и Ковачевски херојски само крадат и прават криминал, купија од странство струја од 33 милиони евра за само еден месец


Внимателно го следам ова што го прави Владата најпрво со тендерите во четири очи во РЕК Битола и во Осломеј, а потоа и со набавката на струја, вели ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Сигурно ќе имаме барем во основа кај ДДВ-то покачување од 5% бидејќи не го прифатија амандманот на ВМРО-ДПМНЕ за да се одржи ДДВ-то 5% за струјата. Туку ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ЕСМ за седум дена за увезена струја ќе плати 2,5 мииони евра, прокоментира на фесбук, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. „Иста компанија, херојски ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Иста компанија, „херојски“ авансни провизии, многу криминал и корупција. Не треба истрага, не треба специјални тимови, криминалот е насекаде. Треба избори и ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на Фејсбук напиша дека ЕСМ за новиот увоз ќе плати со народни пари околу 2.500.000 евра. - Иста компанија, ...
| | веќе видена | слични

Иста компанија, „херојски” авансни провизии, многу криминал и корупција, пишува претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, додавајќи дека не треба ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии. Новиот увоз на струја е за 4 ...
| | веќе видена | слични

Продолжува увозот на струја, продолжуваат “хероите” на Владата со авансно плаќање, продолжуваат со “херојските” авансни провизии, напиша на Фејсбук ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 504 | | | веќе видена

Новата бугарска декларација за Македонија која треба да се најде на гласање во бугарското Собрание содржи девет точки. Одговорот од македонска страна е ...
сите 485 | | | веќе видена

– Доколку започне дијалог на високо ниво, во кој треба да учествува и тој, амбасадорот може да се врати во секој момент, додаде Милков на прес-конференција на ...
сите 437 | | | веќе видена

Али Ахмети го повтори повикот на неговиот поранешен владин партнер, експремиерот Зоран Заев, за „камшикари“ од странство, со тоа што би правеле ветинг врз ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Владата и Ковачевски херојски само крадат и прават криминал, купија од странство струја од 33 милиони евра за само еден месец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: