Mинимална казна 3атвор од по 2-3 години за хрватските ученици кои до смрт претепаа професор

Хрватските ученици кои до см рт прет епаа професор, добија по 2-3 години затвор. Во Жупанискиот сyд во градот Вараждин денеска е изpeчена пресудата за случајот ...
| | веќе видена | слични

Студентот Н.Ж. (17) од Трстеник, кого татко му пред две вечери пријавил дека се обидел да се самоубие, ќе биде префрлен на Клиниката за ментално здравје на ...
| | веќе видена | слични

Српската професорка Марија Стевановиќ, која работи во техничкото училиште во Трстеник вели дека е трогната од поддршката на нејзините колеги. Но, ниту еден од ...
| | веќе видена | слични

Професорката по англиски јазик во техничкото училиште во Трстеник, Марија Стевановиќ, која беше малтретирана од ученици, вели дека е трогната од поддршката на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Таткото на ученикот Н.Ж (17 г.) кој и го тргна столчето на професорката во техничкото училиште во Трстеник, пријавил дека неговиот син ноќеска се обидел да си ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Синоќа седевме и гледавме телевизија кога на некој канал повторно почна приказна од училиште. Солзи почнаа да му течат по лицето, а во следниот момент доби ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Таткото на ученикот Н.Ж. (17), кој на 9 ноември во Техничкото училиште во Трстеник повлече столче на наставничка, пријавил дека неговиот син синоќа се обидел ...
| | веќе видена | слични

Останато

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Македонија да бидат во добри односи. Тоа се сите оние луѓе кои не сакаат Македонија да биде дел од Европската ...
сите 363 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски воведе санкции за 185 компании и поединци кои ја поддржуваат 12-месечната војна на Русија.Фирмите и бизнисмените кои ...
сите 418 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 189 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 109 | | | веќе видена

Претседателот на НСДП Горан Мисовски, чија партија е дел од владината коалиција, смета дека евентуалниот влез на Алијанса за Албанците во Владата ќе донесе нов ...
сите 152 | | | веќе видена

Екс македонскиот амбасадор во Букурешт Благој Зашов му пишува писмо на актуелниот бугарски технички премиер Милков во кое му вели дека веќе не му е драг затоа ...
сите 156 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети за време на вчерашниот собир во Тетово рече дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја видел војната само на ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Mинимална казна 3атвор од по 2-3 години за хрватските ученици кои до смрт претепаа професор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: