“Нека не се плаши Данела од нас, само своите пари си ги бараме“


9 копии
2 копии

Скопје е заглавен, нефункционален град, граѓаните плаќаат прескапа цена заради кавгите на Мицкоски и Арсовска, но скопјани не ги интересираат кавгите на ...
| | веќе видена | слични

Веднаш штом се спомнат тендери поврзани со Град Скопје, Мицкоски е прв, како најупатен, ги знае сите детали, договори, провизии, рабати… Наместо да лицитира ...
| | веќе видена | слични
9 копии
3 копии

Христијан Мицкоски освен рацете во медот, друго ништо не го интерисира и тоа го потврдува и тој самиот. Веднаш штом се спомнат тендери поврзани со Град Скопје, ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Решавање на дневни, менаџерски проблеми, како што е овој со превозниците, тоа не е работа на Владата, тоа треба што поскоро да го реши градоначалничката и ...
| | веќе видена | слични

Владата нема начин да им помогне на приватните превозници. Тие доставија барање за средба со премиерот за тој лично да им помогне за решавање на проблемот, но ...
| | веќе видена | слични

За само една година локалната власт на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје создаде хаос, заглавен и нефункционален град, без соодветен јавен превоз, со јавни претпријатија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира лагите изнесени на порталот „Макпрес“ дека за безбедноста во сабота ќе се грижат и бугарски полицајци. ...
сите 763 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 417 | | | веќе видена

Проширувањето на сегашното мнозинство кое што ја подржува владата е со идеја да се купи време од двете партии на власт СДСМ и ДУИ до редовниот термин на ...
сите 228 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 275 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 244 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

“Нека не се плаши Данела од нас, само своите пари си ги бараме“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: