Претрес во Кавадарци, пронајдени оружје и муниција, приведено едно лице


СВР Штип поднесе кривична пријава против К.М.(18) од Делчево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено навлегување ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Приведен дилер од Кичево. - На 10.12.2022 во ОВР Кичево, од слобода е лишен Б.Л.(29) од Кичево. При претрес по добиена судска наредба, извршен во неговиот дом, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
3 копии
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претрес во Кавадарци, пронајдени оружје и муниција, приведено едно лице

Од:
До кого (е-маил):
Порака: