Кај кавадарчанец пронајдени три пиштоли


4 копии

Оливер Спасовски, човекот кој што скоро 7 години е прв човек на министерството за внатрешни работи, човекот на кој што се случија десетици скандали и овој пат ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Приведен дилер од Кичево. - На 10.12.2022 во ОВР Кичево, од слобода е лишен Б.Л.(29) од Кичево. При претрес по добиена судска наредба, извршен во неговиот дом, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Како што претпоставивме МВР на Спасовски продолжува со молкот за дивеењето во Скопје со приватно возило со флешери, кое според нашите сознанија било управувано ...
| | веќе видена | слични

Беззаконието во државата е главна одлика на криминалната власт СДС и ДУИ. Заштитата на криминалот и корупцијата доаѓа директно од првиот човек во МВР, Оливер ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите два дена скопската полиција реализирале две одделни акции во кои во скопската населба Аеродром на самото место на извршување на кржбата е фатено ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На утрешното чевствување на 151-вата година од раѓањето на македонскиот револуционер Гоце Делчев, официјално ќе присуствува делегација од бугарскаа влада, ...
сите 493 | | | веќе видена

За ваков настан како чествувањето на Гоце Делчев и со големото полициско присуство се покажува едно нешто дека македонско-бугарските односи се на најниското ...
сите 512 | | | веќе видена

На 03.02.2023 во 11.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.А.(19) од село Слупчане, општина Липково. При претрес во неговиот ...
сите 433 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 589 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 86 | | | веќе видена

Ескалацијата на односите меѓу Македонија и Бугарија оди во корист на трети страни кои не сакаат двете земји да бидат во добри односи. Со ваков став вчера ...
сите 589 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кај кавадарчанец пронајдени три пиштоли

Од:
До кого (е-маил):
Порака: