Се огласи директорката на училиштето што ја пропушти лажната бомба: Дојавата пристигна доцна


На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
| | веќе видена | слични

Нови дојави за поставени бомби го блокираа половина Скопје. 12 објекти во исто време добиле заканаувачки пораки дека има поставено екплозивни направи - ТЦ Ист ...
| | веќе видена | слични
6 копии
13 копии
3 копии

Опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ реагираше по новите лажни дојави за бомби низ Скопје, при што посочи дека безбедносната состојба во Македонија е ...
| | веќе видена | слични

Заканите преку електронска пошта по што следеше и евакуација на ученици, започнаа во 9.30 утрово во седум средни скопски училишта, Орце Николов, Владо ...
| | веќе видена | слични

Центарот на Градот повторно се најде под блокада овој пат од страна на полициските и антитерористичките единици. На електронска адреса на седум средни училишта ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ повторно побара оставка од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски откако денеска неколку средни скопски училишта, но првпат и ...
| | веќе видена | слични

„Ист Гејт Мол“: Завршија безбедностните проверки, заканата за поставена бомба е неверодостојна Александра Спасеска 09.12.2022 / 13:49 Хроника Трговскиот центар ...
| | веќе видена | слични

Откако МВР објави дека дојавите за бомби што денеска ја кренаа цела Македонија на нозе, по оваа институција и нејзиниот раководител министерот Оливер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

САД ги повикуваат Бугарија и Македонија да ја деескалираат својата реторика и брзо да ги решат билатералните спорови. Ова за Гласот на Америка го соопштиле од ...
сите 724 | | | веќе видена

СДС излезе со цврст став во врска со изјавата на Даниел Лорер од партијата „Продолжуваме со промените“ (ПП) дека Христијан Пендиков, кој беше претепан во ...
сите 502 | | | веќе видена

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада ...
сите 289 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно, локално ќе има слаби врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно, ...
сите 245 | | | веќе видена

Опожарено е возило БМВ во липковското село Никуштак, соопшти денеска кумановската полиција. Вчера во 11:55 часот во полициско одделение Матејче било пријавено ...
сите 182 | | | веќе видена

Поднесена е кривична пријава против лице од тетовско Стримница за вршење јавен превоз без лиценца, соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи. – СВР ...
сите 186 | | | веќе видена

Вечерва во посета на Виниче, во пресрет на празникот Св. Атанасиј. Нека е за многу години, и ова да биде година на промени и почеток на заедничка иднина за ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се огласи директорката на училиштето што ја пропушти лажната бомба: Дојавата пристигна доцна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: