Стојковски: ЈСП побара помош од финансиска полиција и УЈП


Владата нема начин да им помогне на приватните превозници. Тие доставија барање за средба со премиерот за тој лично да им помогне за решавање на проблемот, но ...
| | веќе видена | слични

Приватните превозници поминаа уште една ноќ во своите автобуси во знак на протест, но овојпат само пред Град Скопје. Протестот трае веќе 6 дена, но решение за ...
| | веќе видена | слични

Приватните автобуски превозници шести ден продолжуваат со блокадите на дел од крстосниците во Скопје, извори на „Слободен печат“ тврдат дека возачите веќе ...
| | веќе видена | слични

 Од таму, за Канал 5 велат дека ингеренциите за актуелниот проблем ги има само Градот.  Ова е владинот став откако приватниците вчера побараа во решавање на ...
| | веќе видена | слични

До 8 ноември, се додека не почнаа протестите и блокадите, Град Скопје преку ЈСП до денар ги има исплатено приватните превозници. Ова за „360 степени“ го изјави ...
| | веќе видена | слични

Премиерот е единствената надеж за приватните превозници дека ќе ги прими на средба и ќе разгледаат можно решение. Чекаат одговор на нивното барање да се видат ...
| | веќе видена | слични

Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска во интервју за „360 степени“, вината за сообраќајната парализа од изминатите денови ја лоцира кај „Слобода превоз“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Приватните автобуски превозници спијат во нивните автобуси и ги слушаат ветувањата на градоначалничката Данела Арсовска кои ги дава во медиумите.Приватните ...
| | веќе видена | слични

Приватните автобуски превозници кои протестираат 24 часа на „Илинденска“ пред Градското собрание., спијат во нивните автобуси. Приватните превозници синоќа ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

САД ги повикуваат Бугарија и Македонија да ја деескалираат својата реторика и брзо да ги решат билатералните спорови. Ова за Гласот на Америка го соопштиле од ...
сите 724 | | | веќе видена

СДС излезе со цврст став во врска со изјавата на Даниел Лорер од партијата „Продолжуваме со промените“ (ПП) дека Христијан Пендиков, кој беше претепан во ...
сите 502 | | | веќе видена

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада ...
сите 289 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно, локално ќе има слаби врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно, ...
сите 245 | | | веќе видена

Опожарено е возило БМВ во липковското село Никуштак, соопшти денеска кумановската полиција. Вчера во 11:55 часот во полициско одделение Матејче било пријавено ...
сите 182 | | | веќе видена

Поднесена е кривична пријава против лице од тетовско Стримница за вршење јавен превоз без лиценца, соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи. – СВР ...
сите 186 | | | веќе видена

Вечерва во посета на Виниче, во пресрет на празникот Св. Атанасиј. Нека е за многу години, и ова да биде година на промени и почеток на заедничка иднина за ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стојковски: ЈСП побара помош од финансиска полиција и УЈП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: