Горива добиени од преработен отпад во производството на цемент


2 копии
2 копии

Алтернативните горива се добиваат како конечен производ од внимателно одбран отпад, собран од домаќинства и компании, процесиран во посебни инсталации. Имаат ...
| | веќе видена | слични

Како што светот се труди да ја намали својата зависност од фосилни горива, горивото добиено од преработен отпад (РДФ) и цврстото гориво добиено со преработка ...
| | веќе видена | слични

 Секој ден, тони од комунален, комерцијален и индустриски отпад се депонираат и покрај напорите низ светот истиот да се намали, реупотреби или рециклира. Во ...
| | веќе видена | слични

Останато

На 03.02.2023 во 11.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.А.(19) од село Слупчане, општина Липково. При претрес во неговиот ...
сите 445 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски, за изјавата на бугарскиот министер Даниел Лорер во која тој вели дека охриѓанецот Христијан Пендиков не е бугарски ...
сите 362 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од снег на планините и на повисоките места и од дожд и снег во пониските предели. Попладне ќе ...
сите 209 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 66 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Горива добиени од преработен отпад во производството на цемент

Од:
До кого (е-маил):
Порака: