Инспектори на ОН истражуваат дали руските напади врз инфраструктурата се воени злосторства

Инспектори назначени од ОН истражуваат дали руските напади врз критичната инфраструктура во Украина претставуваат воени злосторства, изјави денеска Пабло де ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Петро Порошенко, екс-претседателот на Украина, ги повика Соединетите Американски Држави да им обезбедат оружје со долг дострел, со цел, како што рече, „да ги ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот претседател на Украина, Петро Порошенко, ги повика САД да им дадат оружје со долг дострел, со цел „да ги уништат руските магацини и командни центри ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Руската банка, втора по големина во земјата, државната ВТБ, соопшти дека го одбива нападот со дистрибуирано одбивање на услугата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Националната електроенергетска мрежа на Украина наскоро би можела да пропадне, предизвикувајќи катастрофална криза, предупредува хуманитарната организација. Во ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Киев Виталиј Кличко изјави дека критиките упатени кон него од претседателот на Украина, Володимир Зеленски, се политички мотивирани и многу ...
| | веќе видена | слични

Украина денеска воведе нови вонредни ограничувања во снабдувањето со електрична енергија. Украинскиот дистрибутер на електрична енергија Укренерго соопшти дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Киев Виталиј Кличко во интервју за Скај њуз изјави дека главниот град на Украина се соочува со вистинска апокалипса доколку продолжат ...
| | веќе видена | слични

Виталиј Кличко, градоначалникот на Киев, призна дека на украинската метропола и претстои вистинска апокалипса доколку продолжат руските напади врз клучната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот министер за надворешни работи, Никола Димитров, вечерва во Тема на денот во дневникот на телевизија Сител, го изнесе своето мислење дека Алијанса ...
сите 595 | | | веќе видена

Откако премиерот Димитар Ковачевски во петокот со својот бугарски колега Галаб Донев во телефонски разговор се заложија за мирно и безбедно чествување на ...
сите 590 | | | веќе видена

Вечерва ќе се одржи трибина Гоце е Македонија по повод 151 година од раѓањето на македонскиот револуционер, великан, апостол на Македонската Револуционерна ...
сите 523 | | | веќе видена

Статистиката во јануари е ужасна – само во семејствата има шест убиства. Државата го регистрира овој тренд но не презема ништо посебно. „Син уби татко“, „Татко ...
сите 326 | | | веќе видена

Двочасовната средба што се одржа зад затворени врати во Влада меѓу преговарачките тимови на премиерот, Димитар Ковачевски и лидерот на АА, Арбен Таравари, ...
сите 77 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 232 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска најави дека со претседателот Володимир Зеленски ќе разговара за најновите барања на Украина за софистицирано оружје ...
сите 240 | | | веќе видена

Зголеменото производство на електрична енергија е основа наредниот период да имаме можно намалување на електричната енергија, истакна претседателот на Владата, ...
сите 145 | | | веќе видена

На 30.01.2023 во 09.00 часот во СВР Скопје, 42-годишна жена од скопско село пријавила дека околу 08.00 часот малолетник од скопско село, кој бил во љубoвна ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инспектори на ОН истражуваат дали руските напади врз инфраструктурата се воени злосторства

Од:
До кого (е-маил):
Порака: